Hoşgeldin TÜRKGÜN! « HABER – YAZI – YORUM / Türkiye'nin Haber Sitesi

SON DAKİKA

Hoşgeldin TÜRKGÜN!

Bu haber 26 Eylül 2018 - 7:50 'de eklendi ve 327 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) yeni gazetesi Türkgün bayilerde yerini alarak yayın hayatına başladı. MHP’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Türkgün gazetesiyle poz verdiği görüldü. Bahçeli “TÜRKGÜN kutlu olsun. Yayın hayatında başarılar diliyorum” dedi. “İddialı ve farklıyız” diyen Türkgün Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karataş ilk yazısında, “Dürüst, namuslu, milli ve imanlı bir gazete olacağımıza söz veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) yeni gazetesi Türkgün 25 Eylül’den itibaren bayilerde yerine alarak yayın hayatına ‘merhaba’ dedi. Gazetenin sloganı ise “Türkçe Düşün” olarak belirlendi.

“Merhaba” başlığıyla yayın hayatına giren Türkgün, sürmanşetinde, “Biz tarafız ve tarafımız bellidir. Türk milletinin yanında duracak, bölünmez bütünlüğün yılmaz ve yorulmaz savunucusu olacak, bayrağın inmemesi,ezanın susmaması için canımızı ortaya koyacak, ihanetin, terörün, bölücülerin karşısına dikileceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

TÜRKGÜN GENEL YAYIN YÖNETMENİ ORHAN KARATAŞ: MİLLİ VE İMANLI OLACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ

İlk sayısını “Af Huzurda” manşetiyle çıkaran Türkgün Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini Orhan Karataş yönetecek. Karataş, “Gayret Bizden” başlığıyla yayımladığı ilk yazısında, “TÜRKGÜN ile birlikte Türk basın hayatında şimdi yepyeni bir dönem başlıyor. Genç, dinamik, işinin erbabı, kararlı bir kadro ile yola çıktık. Spordan sanata, siyasetten iş dünyasına, ekonomiden dış politikaya, eğitimden kültüre aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, dürüst, namuslu, milli ve imanlı bir gazete olacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Merkezi İstanbul Kağıthane’de olan Türkgün gazetesinin künyesinde ise şu isimler yer aldı;

“Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Varol, Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karataş, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu, Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, Görsel Yönetmen Tolga Polat, Spor Servisi Uğur Tenekecioğlu”

Türkgün Gazetesi’ni bayilerden satın alabilir veya abone olabilirsiniz. Abone olmak için çağrı merkezi numarasını aramanız yeterli.

Çağrı Merkezi: 0212 824 07 17

Türkgün Gazetesi internet sitesi ve sosyal medya hesapları aşağıdaki gibidir:

İnternet Sitesi : www.turkgun.com/

Facebook : facebook.com/TurkgunGazetesi

Twitter : twitter.com/TurkgunGazetesi

GAZETENİN KÜNYESİ

Yıllardır “MHP’nin gazetesi” olarak bilinen Ortadoğu’da son dönemde yaşanan değişiklikler dikkat çekiyordu. Ve Yıldıray Çiçek, Orhan Karataş gibi isimlerin Ortadoğu’dan ayrılması, bu medya organının artık MHP gazetesi olmaktan çıktığı yorumlarına neden olmuştu. Kısa bir süre sonra, Ortadoğu’dan ayrılan isimlerin yeni bir gazete kuracağı haberleri gelmeye başlamıştı ki, öyle oldu. 25 Eylül 2018 tarihi itibariyle yeni bir gazete yayın hayatına başladı. Adı Türkgün gazetesi. Orhan Karataş, Yıldıray Çiçek, Mustafa Önder gibi isimlerin yer aldığı gazetenin, bizzat MHP lideri Bahçeli’nin talimatıyla kurulduğu belirtiliyor. Gazeteye “Türkgün” adını da yine MHP lideri Bahçeli’nin verdiği gelen haberler arasında. Ve Bahçeli, Türkgün Gazetesi’ne olan desteğini çıktığı ilk gün de sürdürdü. MHP lideri, resmi twitter hesabından Türkgün Gazetesi için kutlama mesajı yayınladı. Bahçeli mesajında, Türkgün okurken ki fotoğrafına da yer verdi. Böylelikle MHP, yeni yayın organını ilan etmiş oldu. Yılların Ortadoğu Gazetesi “MHP gazetesi” olmaktan çıkarken, MHP’ye yepyeni bir gazete gelmiş oldu. Ortadoğu gazetesinin, yıllardır desteklediği MHP yönetimine bakışında bir değişiklik olup olmadığı, bunun yayınlara yansıyıp yansımayacağı, MHP desteği olmadan ayakta kalıp kalamayacağı merak ediliyor. Öte yandan, milliyetçi camiada bir de Yeni Çağ Gazetesi yayın hayatını sürdürüyor. Yeniçağ, Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti’yi desteklerken, MHP yönetimine muhalefetiyle biliniyor. Peki Türkgün’ün yayın yönetmeni kim, yazar kadrosunda kimler var? MHP’nin yeni gazetesi Türkgün gazetesinin sloganı “Türkçe düşün”, internet sitesi turkgun.com.  Gazetenin internet sitesi de, aynı tarihte yayına başladı.

TÜRKGÜN’ÜN YAZAR KADROSUNDA AHMET ŞAFAK DA VAR

Türkgün’ün yazar kadrosunda Ortadoğu gazetesinden tanınan Orhan Karataş, Yıldıray Çiçek, Mustafa Önder gibi isimlerin yanı sıra, özellikle milliyetçi camiada sevilen sayılan bir ses sanatçısı olan Ahmet Şafak da bulunuyor. Türkgün Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karataş. Karataş daha önce Ortadoğu gazetesinin Ankara Temsilciliğini yapıyordu. Türkgün Gazetesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ise Ercan Varol. Gazetenin Ankara Temsilcisi de Kadir Yıldız.

İşte Türkgün gazetesinin künyesi :