Başaramayacaksınız Ulan! « HABER – YAZI – YORUM / Türkiye'nin Haber Sitesi

SON DAKİKA

Başaramayacaksınız Ulan!

Bu haber 16 Eylül 2018 - 19:17 'de eklendi ve 179 views kez görüntülendi.

Bunu böyle bilin. Diz çöktüremeyeceksiniz. Geri adım attıramayacaksınız.

Bu ülkenin bin yıllık tarihinde bunu yapamadınız, bundan sonra da yapamayacaksınız. Sadece siz değil sizin iplerinizi elinde tutan kuklacılarınızın da buna gücü yetmeyecek. Bu ülkenin insanları yani biz yerliler, bire kadar kırılırız, yine de size ve sizin o karanlık efendilerinize boyun eğmeyiz.

Baş veririz, dara düşeriz, şehid oluruz,gazilik makamına ereriz, anasız babasız, evlatsız, kardeşsiz kalırız yine de bu kadim coğrafyayı, bu şehid kanlarıyla sulanmış toprakları, yüreği iman ateşiyle kavrulan, vatan aşkıyla yanıp tutuşan son fert, son nefesini teslim etmeden bizden alamazsınız. Bu korkaklığınızla, bu alçaklığınızla, kendi gölgesinden korkan zavallılığınızla bu ülkenin, Türkiye’nin geleceğine ipotek koyamazsınız.

Ne diyor Mehmet Akif;

Sarılır, indirilir mevki-i müstahkemler,

Beşerin azmini tevkif edemez sun’-i beşer;

Bu göğüslerse Hudâ’nın ebedi serhaddi;

‘O benim sun’-i bedi’im, onu çiğnetme’ dedi.

Asım’ın nesli.. .diyordum ya … nesilmiş gerçek:

İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmiyecek.

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar…

O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!

O çok sevdiğiniz, içinde kendinizi güvende hissettiğiniz karanlığı bu ülkenin başına musallat etmek için, bütün güneşlerimizi batırmak istiyorsunuz ya, Andolsun o karanlığın bu ülkenin ufuklarını karartmasına müsaade etmeyeceğiz.

Ne ortalığı cehenneme çeviren bombalarınız, ne şuursuzca ortalığa saldığınız intihar komandolarınız, ne de kin kusan, ölüm kusan silahlarınız bizi bu ülkenin sahibi olmaktan geri çeviremeyecek.

Korkutamayacaksınız, sindiremeyeceksiniz, yıldıramayacaksınız.

İnadına bu ülkenin sokaklarında olacağız. İnadına kapanmaz dediğiniz yaralarımıza tuz basacağız. Nefretinizle daraltmaya çalıştığınız tüm yaşam alanlarında, ilelebet bu ülkenin topraklarında sizin karşınızda duracağız.

Ama siz; anasız babasız bıraktığınız her çocuğun gözyaşında, döktüğünüz kanda boğulacaksınız, evlatsız bıraktığınız her ananın arşı titreten bedduasıyla helak olacaksınız.

O sizi önünüze attığı kemiklerle ortalığa salan efendilerinizin akibeti de sizden farklı olmayacak.

Biz Yerlilerin, bu ülkenin gerçek sahiplerinin hiddetinden de, nefretinden de korkun.

Başaramıyacaksınız Ulan!

Bu Milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu korkaklığın ve aczin eseri saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Bu Ülkenin huzuruna, güvenliğine ve istikrarına kastedenlerin karşısında milletimiz her zamanki gibi, tek yürek olarak, dimdik ve kararlı bir duruş sergileyecektir.

Bu ülkenin geleceğine, istikbaline, bu kadim coğrafyanın topraklarına göz diken karanlığın efendilerinin bütün kirli hesapları, bütün kanlı oyunları yerle yeksan olacaktır.

Bu Kadim Medeniyetin temsilcisi olan bu ülkenin, basireti, feraseti, inancı, azmi ve sabrı Allah’ın izniyle bu kirli oyunları kuranların, oyunlarını başlarına geçirecektir.

Allah var, gam yok.

Mustafa Keloğlu[email protected]