375 milyonluk sanayi projesi şekilleniyor « HABER – YAZI – YORUM / Türkiye'nin Haber Sitesi

SON DAKİKA

375 milyonluk sanayi projesi şekilleniyor

Bu haber 11 Eylül 2018 - 14:27 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

Aksaray Belediyesi ile TOKİ işbirliği çerçevesinde yapılan 375 milyon liralık Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projesinin inşaat sahasında çalışmalar aralıksız sürüyor.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve dönemin milletvekillerinin uzun uğraşları sonucu projesi onaylanan ve geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde ihalesi tamamlanan 375 milyon lira ihale bedeline sahip Aksaray Sanayi Sitesi projesi Türkiye’nin örnek gösterilen projeler arasına girmişti. İstihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak olan dev bütçeli Aksaray Küçük Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projesi için geçtiğimiz aylarda yüklenici firma şantiyesini kurarak alt yapı çalışmaları başlattı. Alt yapısı yüklenici firma tarafından sürdürülen, üst yapıda ise işyerlerine ait kolonlar kendini göstermeye başladı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Vali Aykut Pekmez, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez ilçe Başkanı Hamza Aktürk, Madeni Sanatkarlar Oda Başkanı Murat Tekin, Ağaç İşleri Oda Başkanı Mesut Konuk, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve partililer ile birlikte yeni sanayi projesinin yapıldığı bölgeyi ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette yeni sanayi projesi inşaat sahasını gezen heyet, yüklenici firmadan inşaat çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Yüklenici firmanın verdiği bilgilere göre yeni sanayi projesinin 2019 yılı içerisinde sanayi esnaflarına teslim edileceğini ifade eden Başkan Yazgı, “Yeni Sanayi Projesi göreve geldiğimiz günden beri esnaflarımızın lehine sonuçlanması için üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konuydu. Bugün geldiğimiz noktada projenin inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Müteahhit firmamızdan da aldığımız bilgilere göre 2019 yılı içerisinde esnaflarımıza dükkanları teslim etmeyi planlıyoruz. Esnaflarımızın modern ve konforlu dükkanlarda hizmet vermesi için yaptığımız proje şehrimize ve sanayi esnafımıza hayırlı olsun” dedi.